Кібербезпека в цифровому віці: загрози та заходи захисту в онлайн-середовищі
The post thumbnail

Що таке кібербезпека і чому вона важлива?

Що таке кібербезпека? Чому кібербезпека важлива? Масштаб загрози кібербезпеці. Як працює кібербезпека? Виклики кібербезпеки. Що таке кібербезпека та типи кіберзагроз?

Кібербезпека – це захист підключених до Інтернету пристроїв і служб від зловмисних атак хакерів, спамерів і кіберзлочинців. Ця практика використовується компаніями для захисту від фішингових схем, атак програм-вимагачів, крадіжки особистих даних, витоку даних і фінансових втрат.

Озирніться навколо сучасного світу, і ви побачите, що повсякденне життя більше, ніж будь-коли раніше, залежить від технологій. Переваги цієї тенденції варіюються від майже миттєвого доступу до інформації в Інтернеті до сучасних зручностей, які забезпечують технологія автоматизації розумного дому та такі концепції, як Інтернет речей.

З огляду на стільки хорошого, що приносить технологія, важко повірити, що за кожним пристроєм і платформою ховаються потенційні загрози. Проте, незважаючи на райдужне сприйняття суспільством сучасних досягнень, загрози кібербезпеці, які представляють сучасні технології, є реальною небезпекою.

Постійне зростання кіберзлочинності підкреслює недоліки пристроїв і послуг, від яких ми звикли залежати. Це занепокоєння змушує нас запитати, що таке кібербезпека, чому вона важлива та що про неї варто дізнатися.

Отже, що таке кібербезпека і наскільки серйозні загрози кібербезпеці сьогодні? Читайте далі і дивіться.

Що таке кібербезпека?

Кібербезпека – це дисципліна, яка охоплює те, як захистити пристрої та служби від електронних атак з боку зловмисників, таких як хакери, спамери та кіберзлочинці. Хоча деякі компоненти кібербезпеки створені для того, щоб завдати удару першими, більшість сучасних професіоналів більше зосереджуються на визначенні найкращого способу захисту від атак усіх активів, від комп’ютерів і смартфонів до мереж і баз даних.

Кібербезпека використовувалася як загальний термін у ЗМІ для опису процесу захисту від усіх форм кіберзлочинності, від крадіжки особистих даних до міжнародної цифрової зброї. Ці позначки є дійсними, але вони не в змозі охопити справжню природу кібербезпеки для тих, хто не має ступеня інформатики чи досвіду роботи в цифровій індустрії.

Cisco Systems, технологічний конгломерат, що спеціалізується на мережах, хмарі та безпеці, визначає кібербезпеку як «…практику захисту систем, мереж і програм від цифрових атак. Ці кібератаки зазвичай спрямовані на доступ, зміну або знищення конфіденційної інформації; вимагання грошей у користувачів; або переривання звичайних бізнес-процесів».

Чому кібербезпека важлива?

У сучасному цифровому світі не можна ігнорувати кібербезпеку. Одне єдине порушення безпеки може призвести до розкриття особистої інформації мільйонів людей. Ці порушення мають сильний фінансовий вплив на компанії, а також втрату довіри клієнтів. Отже, кібербезпека дуже важлива для захисту компаній і окремих осіб від спамерів і кіберзлочинців.

Масштаб загрози кібербезпеці

За даними Forbes, 2022 рік подарує нам низку різноманітних і жахливих викликів кібербезпеці, починаючи від збою в ланцюжку поставок і посилюючи ризики для смарт-пристроїв, аж до тривалої посухи кадрів у сфері кібербезпеки.

Згідно з журналом Cybercrime Magazine, до 2025 року кіберзлочинність коштуватиме світові 10,5 трильйонів доларів щорічно! Крім того, прогнозується, що глобальні витрати на кіберзлочинність зростатимуть майже на 15 відсотків щорічно протягом наступних чотирьох років.

Такі поняття, як пандемія, криптовалюта та зростання віддаленої роботи, об’єднуються, щоб створити середовище, багате цілями, яким можуть скористатися злочинці.

Коментарів немає

To comment you need to be logged in!

Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *