
Збільшення використання цифрових технологій для вдосконалення або навіть створення абсолютно нових бізнес-моделей, клієнтського досвіду та робочих процесів призвело до трансформації способів роботи компаній. Хоча ці зміни відбувалися протягом багатьох років, під час пандемії відбулося неперевершене прискорення.
Більш ніж одним чином пандемія стала каталізатором цифрової трансформації. Майже в кожній галузі ми побачили нове використання технологій віртуальної роботи – працівники, які ніколи не працювали віддалено, раптом виявили, що працюють за ноутбуком у своїй вітальні; пабам і ресторанам раптово довелося змінити спосіб роботи, надавши послугу цифрового замовлення; галузь охорони здоров’я знайшла способи розгорнути технологію для швидкого повернення результатів COVID-19 тощо.
У світі після пандемії роль ІТ у бізнесі продовжує розвиватися. Організації виходять за рамки використання технологій для повсякденних операцій, використовуючи технології для прискорення, скорочення витрат і підвищення продуктивності.
Тільки Великобританія має цифрове населення близько 67 мільйонів людей. Зараз більшість компаній розуміють, що залучення до цифрової трансформації може допомогти їм задовольнити потреби клієнтів і підвищити продуктивність у їхніх організаціях. Цифрова трансформація також дозволила наймати персонал з частин світу, які, можливо, раніше не розглядалися, і відкрила резерв талантів для багатьох. Співробітники, особливо мілленіали, тепер обирають посади, які дозволяють певною мірою віддалено працювати, а не офісні. Можливо, ви чули, що найпоширенішою робочою організацією є «TWaT», тобто в офісі, вівторок, середа та четвер. Понеділок і п’ятниця – дні «роботи вдома».
Як цифрова трансформація впливає на кібербезпеку?
Кожному бізнесу доводиться впроваджувати нові технології, і виникає новий набір кіберзавдань – конфіденційність даних і безпека в Інтернеті. За останні 12 місяців 39% британських компаній виявили кібератаку. З 39% британських компаній, які виявили атаку, найпоширенішим вектором загрози були спроби фішингу (83%). З тих, хто ідентифікував атаку, приблизно кожен п’ятий (21%) ідентифікував більш складний тип атаки, такий як атака на відмову в обслуговуванні, зловмисне програмне забезпечення або програмне забезпечення-вимагач.
Посилення впровадження цифрової трансформації змінило кібербезпеку. Оскільки організації стрімко впроваджують цифрові технології в пошуках покращеного досвіду клієнтів і нових бізнес-моделей, кіберзлочинці також продовжуватимуть знаходити геніальні способи продовження своєї діяльності. У звіті Центру обміну інформацією та аналізу фінансових послуг (FS-ISAC) за 2021 рік підкреслюється зростання глобальних загроз через швидку цифровізацію сектора фінансових послуг і очікується, що ризики третіх сторін, уразливості нульового дня та групи програм-вимагачів адаптуватимуться до кіберсередовище, що постійно змінюється.
Незважаючи на ці зростаючі ризики, пов’язані з новими технологіями, багато позитивних можливостей цифрової трансформації продовжують робити її привабливою для бізнесу, незважаючи на ризики.
Як особи, які приймають рішення, можуть забезпечити дані та кібербезпеку від кіберзагроз, що постійно змінюються?
Практичні способи зменшити ризики кібербезпеки
Залежність від технологій для повсякденних завдань може створити вразливість до втрати даних, кібератак і порушення конфіденційності, коли дані незахищені.
Як організація, ви не можете залишити свою кібербезпеку напризволяще. Окрім астрономічної фінансової шкоди, яку може завдати кіберзлом, репутаційна шкода може негативно вплинути на бізнес. Зважаючи на всі ці ризики, як організації можуть зменшити ризики кібербезпеки?
Шифрування даних і резервне копіювання
Дані компанії мають бути зашифровані під час передачі та зберігання. На практиці це означає використання шифрування диска BitLocker на комп’ютерах Windows або вбудованих засобів шифрування даних у MacOS. Про надсилання даних через FTP (протокол передачі файлів) не може бути й мови, оскільки вони не шифруються під час надсилання через мережу. Однак багато організацій, що надають фінансові послуги, все ще використовують FTP для передачі даних між організаціями. Сучасним еквівалентом є SFTP, «S» означає безпечний і покладається на використання сертифікатів для шифрування даних.
Ви також повинні регулярно створювати резервні копії важливої інформації. Незважаючи на вжиття запобіжних заходів, іноді порушення кібербезпеки можуть призвести до втрати даних. Наявність надійної та безпечної резервної копії має запобігти збоям у роботі, які можуть коштувати вашому бізнесу втрати доходів у разі порушення. Також важливо, щоб для систем резервного копіювання використовувалися різні паролі та ключі шифрування. Занадто часто організації використовують однакові облікові дані у своїх живих і резервних системах. Якщо активну систему зламано, кіберзлочинець скомпрометує систему резервного копіювання, коли буде надано облікові дані. Також важливо регулярно тестувати резервні копії, щоб знати, що дані можна відновити та що всі дані для подальшої роботи будуть доступні.
Регулярне оновлення системи
Регулярне оновлення програмного забезпечення та систем захистить вас від більшості нових загроз безпеці. Переконавшись, що у вас усе оновлено, ви отримаєте найновіші функції безпеки від свого постачальника програмного забезпечення. Це допоможе виправити вразливості та недоліки безпеки, якими можна скористатися.
Коментарів немає
To comment you need to be logged in!