Майбутнє безпілотної доставки: технології та виклики
The post thumbnail

Майбутнє доставки безпілотниками та роботами: можливості та виклики

Доставка «останньої милі» переживає, мабуть, найбільшу трансформацію за всю свою історію, особливо завдяки роботам і дронам, які можуть змінити ситуацію в сегменті, що швидко розвивається.

Минув той час, коли ти проводив години в місцевому торговому центрі, щоб придбати щось, будь то одяг, продукти, ліки, продукти харчування, побутові товари чи подарунок на день народження в останню хвилину! Сьогодні покупці можуть переглядати сотні доступних продуктів, порівнювати ціни, розміщувати замовлення та доставляти покупки до порога, не виходячи з дому.

Згідно з онлайн-дослідницькою платформою Statista, що спеціалізується на даних про ринок і споживачів, прогнозується, що обсяг глобального ринку електронної комерції досягне 6,35 трильйона доларів до 2027 року при середньорічному темпі зростання (CAGR) 11,51% між 2023 і 2027 роками.

Безпрецедентне зростання електронної комерції за останні роки спричинило паралельну зміну способів торгівлі та ведення бізнесу, особливо тому, що компанії продовжували адаптувати свої пропозиції та коригувати свою діяльність відповідно до вимог ринку, що швидко змінюються, і високих очікувань клієнтів.

Крім того, поява нових моделей магазинів і нових варіантів доставки від доставки в той же день до 15-хвилинної експрес-доставки, послуги «клацніть і забери», послуги на основі підписки та інші вимагали швидшої, ефективнішої та економічно вигідної доставки. рішення.

Без натяжки можна сказати, що доставка «останньої милі» переживає, мабуть, найбільшу трансформацію за всю свою історію, особливо з роботами та дронами, які потенційно можуть змінити ситуацію в сегменті, що швидко розвивається.

Прискорений прогрес

Як один із найбільш швидкозростаючих ринків електронної комерції у світі, Близький Схід був в авангарді технологічних інновацій як у сегменті доставки «останньої милі», так і в ширшому секторі ланцюга поставок.

Протягом останніх кількох місяців основні гравці в області «останньої милі» активно проводили випробування роботів-доставників, особливо в ОАЕ, відповідно до цілей Стратегії автономного транспорту Дубая щодо автоматизації 25% усіх поїздок у Дубаї до 2030 року.

У червні 2022 року FedEx Express, глобальний постачальник рішень експрес-логістики, запустив перші випробування свого Roxo™ SameDay Bot® за спільною угодою з Управлінням доріг і транспорту (RTA). На Близькому Сході багатонаціональна логістична, кур’єрська та доставляюча посилки компанія Aramex зі штаб-квартирою в Дубаї запустила випробування придорожніх безпілотних доставних роботів і безпілотників.

Боти доставки використовують комбінацію високотехнологічних датчиків, камер, радарів і штучного інтелекту для навігації через оточення та перешкоди, а також вдосконалені системи навігації GPS для створення віртуальних карт, встановлення кількох маршрутів і зміни курсу залежно від затримок або перешкод. Використання робототехніки та безпілотних літальних апаратів у доставці «останньої милі» може значно покращити клієнтський досвід, дозволяючи підприємствам здійснювати доставку швидше та зменшуючи ризик пошкодження посилок під час транспортування.

Крім того, це дозволяє клієнтам персоналізувати процес доставки відповідно до своїх уподобань. Це означає, що клієнти можуть отримувати свої замовлення прямо біля порогу або навіть вдома, не виходячи з дому та не звертаючись до кур’єра, що забезпечує підвищену зручність, особливо для людей із зайнятим графіком або обмеженою мобільністю.

Крім того, боти-доставники та дрони можуть бути запрограмовані за допомогою передових систем картографування, що дозволяє їм орієнтуватися з більшою точністю, ніж водії-люди, що, у свою чергу, може зменшити кількість помилок у доставці та забезпечити задоволеність клієнтів. Зокрема, дрони для доставки можуть допомогти підприємствам значно розширити охоплення та охопити сільську місцевість.

Завдяки великому зростаючому населенню, зростаючому сектору електронної комерції та розвиненій інфраструктурі Близький Схід пропонує оптимальну екосистему для доставки на останню милю безпілотниками та роботами, особливо в міських районах, де затори можуть бути основною перешкодою.

Коментарів немає

To comment you need to be logged in!

Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *