
Міста двадцять першого століття використовують два основні підходи до покращення життя та задоволення сучасних людських і соціальних вимог і потреб. Модель розумного міста є першим інструментом для покращення міста. Модель сталого міста представляє другий підхід, який ґрунтується на збереженні та відновленні ресурсів і енергії, доступних для навколишнього середовища, з невибуховими стандартами охорони здоров’я та навколишнього середовища (Aina, 2017). Концепція розумних міст виникла десять років тому як один із проявів глобалізації, втіленої в інформатиці та сучасних технологіях, представлених у технології штучного інтелекту, яка використовувала інформаційно-комунікаційні технології для обслуговування міських систем управління та вирішення проблем, що виникли в результаті вибуху економічних та соціальне зростання швидкими темпами та поява серйозних екологічних проблем.
Розумні міста — це міста, які спираються на електронні технології, розроблені в епоху інформаційних технологій, прогресуючи від цифрового до електронного до віртуального. Розумні міста також використовуються для опису творчих систем у діяльності та установах. Концепція сталого міста узгоджується з сімнадцятьма цілями ООН щодо сталого розвитку, також відомими як Глобальний порядок денний до 2030 року, який є глобальним баченням і закликом до дій для викорінення бідності, захисту планети та забезпечення миру для всіх людей. і процвітання до 2030 року. Королівство було одним з перших, хто зобов’язався прийняти та підписав Глобальний договір щодо цілей сталого розвитку. Ця угода відрізняється від інших тим, що не всі 193 країни-члени ООН, а також сотні тисяч зацікавлених сторін погодилися щодо довгострокового бачення нашого спільного майбутнього.
Ці цілі охоплювали чотири основні сфери: навколишнє середовище, соціальні питання, економічні питання та питання партнерства. У результаті він представляє комплексну дорожню карту, спрямовану на усунення основних причин бідності та об’єднання людей для здійснення позитивних змін для всього світу. Це те, що відрізняє цілі сталого розвитку від інших цілей, оскільки вони зосереджені на інклюзивності всіх, оскільки країна не може працювати сама для досягнення соціального та економічного зростання в межах своїх кордонів, але країни повинні об’єднати руки та співпрацювати, щоб забезпечити досягнення мети та сталість для весь світ (Morton et al., 2017). Цілі розвитку стосуються широкого кола соціальних, економічних та екологічних проблем. Незважаючи на те, що ЦСР не є юридично обов’язковими, уряди беруть на себе відповідальність за них і створюють національні рамки для їх досягнення. Як наслідок, держави несуть основну відповідальність за подальші дії та перегляд досягнутого прогресу, що вимагає збору якісних даних, які є легкодоступними та своєчасними, щоб регіональні подальші дії та огляд ґрунтувалися на аналізі, проведеному на національному рівні, внесок у глобальне подальше спостереження та огляд (Niestroy та ін., 2019).
Згідно зі звітом про стан міст Саудівської Аравії за 2019 рік, зусилля Королівства зосереджені в двох напрямках, а саме на шляху розумних міст і шляху стійких міст. Щодо шляху розумних міст, Королівство прагнуло використовувати технології для служіння своїм людям, оскільки Королівство значною мірою покладається на сучасні технології. Започатковано Національну програму трансформації, яка спрямована на автоматизацію інформації в усіх секторах країни, з метою підвищення продуктивності державних установ та підвищення ефективності та конкурентоспроможності. Щодо шляху сталого розвитку, Королівство було однією з перших країн, яка підписала Глобальний порядок денний до 2030 року щодо цілей сталого розвитку, оскільки Королівство віддане реалізації цілей сталого розвитку та ставить їх на передній план своїх пріоритетів у відповідно до їх унікальності та констант. Крім того, Королівство також розробило багато стратегій і планів, які сприяють досягненню 17 цілей сталого розвитку, включаючи стратегію відновлення рослинності в усіх регіонах королівства, включаючи Ер-Ріяд.
Останнім часом інтерес до феномену стійких розумних міст переважає, незважаючи на різноманітність термінології та різні аспекти, оскільки деякі країни, їхні уряди та міські адміністрації прагнуть застосувати принципи стійких розумних міст та їх застосування до своїх основних міст. відповідно до глобальних подій у цьому контексті ( Pilipczuk, 2021 ). Тут необхідно ознайомитися з концепцією стійких розумних міст та їх розмірами, щоб знати можливість їх трансформації та їх застосування в місті Ер-Ріяд, тому це дослідження було спрямоване на заповнення цієї дослідницької прогалини (Tabassum, 2020). . З іншого боку, боротьба зі швидким зростанням населення та урбанізацією потребує ефективності міських територій перед обличчям численних негативних наслідків традиційної урбанізації, оскільки перехід до сталого проекту розумних міст в Ер-Ріяді став нагальною необхідністю. , а не розкіш (Bakry et al., 2019). Крім того, стале розумне місто потребує розумних громадян, які беруть участь, взаємодіють і отримують користь від нових технологій на рівні міста Ер-Ріяд, що дозволяє їм брати участь у всіх аспектах розумного життя. Таким чином, ідея стійких розумних міст в Ер-Ріяді може зіткнутися з проблемою недостатньої обізнаності та знань громадян про комунікаційні технології, що вплине на функціонування міста з точки зору електронного врядування та управління розумним містом (Al-Sayed et al., 2022). ). У зв’язку з цим Alqahtany & Aravindakshan (2022) також зазначили, що розумні міста стикаються з рядом економічних і соціальних проблем, подібних до урядових ініціатив, представлених населенням і економічним попитом на посилення урбанізації, поведінкою користувачів, суперечливими та кількома цілями, а також опором зміни та конфлікти. Ці зусилля потребують подальшого уточнення, організації та координації як комплексного підходу до міського розвитку, який поєднує в собі розумну та сталу урбанізацію (Alshuwaikhat et al., 2022).
Проблема дослідження зводиться до того факту, що Ер-Ріяд почав застосовувати дані розумного міста, і помітні зусилля щодо запровадження стійких даних міста, але ці зусилля не досягли необхідного рівня через відсутність чіткого механізму для перетворення Ер-Ріяда на розумне екологічно чисте місто. Уряд Саудівської Аравії наполегливо працює над схваленим ним національним планом розвитку, сподіваючись, що три міста Саудівської Аравії, Ер-Ріяд, Джидда та Даммам, увійдуть до числа найкращих (100) міст світу. І оскільки Саудівська Аравія має привілейоване розташування на кордоні трьох континентів, Азії, Європи та Африки, що дає їй право заснувати нове глобальне місто, вона також є однією з найважливіших країн Близького Сходу, Північної Африки та Туреччини. , а його фінансовий ринок Tadawul є домінуючим ринком у країнах GCC з ринковою капіталізацією (466) мільярдів доларів США.
Саудівська Аравія виграє від пристрасті свого населення до технологій, а також від демографічних змін (майже половина населення молодше 25 років) на додаток до її економічної потужності (Alshuwaikhat & Mohammed, 2017). Це спонукало Королівство вжити заходів для перетворення існуючих великих міст, таких як Ер-Ріяд, Джидда та Даммам, на розумні міста. Ер-Ріяд має низку інтелектуальних проектів, які покладаються на технологічну неминучість, щоб покращити якість життя своїх мешканців, стимулювати зростання приватного сектору та підвищити ефективність і сталість послуг. Підвищення його інвестиційної привабливості, глобальної конкурентоспроможності, створення робочих місць для громадян, зниження рівня безробіття, стимулювання туризму та культури в результаті розширення сфери використання технічних рішень для інформаційно-комунікаційних систем у різних аспектах життя, що сприяє полегшенню повсякденне життя населення та підвищення рівня якості послуг у різних галузях. Більшість попередніх моделей представляли кілька чітких міських тенденцій для міст двадцять першого століття, а також нові горизонти для розвитку майбутньої архітектурної думки.
Окрім економічної могутності, Саудівська Аравія отримує переваги від пристрасті свого населення до технологій і підтримує мінливі демографічні показники (майже половина населення молодше 25 років) (Alshuwaikhat & Mohammed, 2017). Саме це спонукало Королівство вжити заходів для перетворення існуючих великих міст, таких як Ер-Ріяд, Джидда та Даммам, на розумні міста. Ер-Ріяд має низку інтелектуальних проектів, які покладаються на технологічну неминучість для покращення якості життя своїх мешканців, стимулювання зростання приватного сектору та підвищення ефективності та сталості послуг. Підвищення його інвестиційної привабливості, підвищення його глобальної конкурентоспроможності, створення можливостей працевлаштування для громадян, зниження рівня безробіття, стимулювання туризму та культури в результаті розширення масштабів
використання технічних рішень для інформаційно-комунікаційних систем у різних сферах життя, що сприяє полегшенню повсякденного життя населення та підвищенню рівня якості послуг у різних секторах. Більшість попередніх моделей представляли кілька чітких міських тенденцій для міст двадцять першого століття, а також нові горизонти для розвитку майбутньої архітектурної думки.
Крім того, Королівська комісія з розвитку Ер-Ріяда отримала Почесну грамоту як одне з глобальних міст, які роблять внесок, який сприяє переходу до розумного міста та сприяє своєчасному досягненню цілей сталого розвитку 2030 AD, як Ер-Ріяд. вважається кваліфікованим містом у партнерстві з містами, які отримали Сертифікат заслуг як одне з глобальних міст, які роблять внесок, який сприяє прогресу на шляху переходу до розумного міста та сприяє засновникам, які мають намір встановити глобальний стандарт для розумних міст, але їх визначення, вимоги та глибока аналітична концепція залишаються туманними та вибірковими та не вписуються в організовану структуру та план, який досягає розумності для міста Ер-Ріяд. З точки зору стійкості, Ер-Ріяд є одним із трьох найважливіших міст Саудівської Аравії, які Королівство прагне перетворити на стійке місто, і реалізується багато великих проектів, щоб перетворити Ер-Ріяд на стійке місто, як-от парк короля Салмана, спортивна доріжка , проект Green Riyadh і проект Riyadh Art, але все ще існує багато проблем, таких як поточне зростання міста, яке не сприяє сталому формуванню міст (Ghneim, 2019).
Міста не стають розумними, просто покладаючись на технології, а інтелектуальні програми не завжди сприяють сталому розвитку міст; однак інтелектуальна технологія може бути використана для досягнення цього та стати його підтримкою, будь то громада чи місцева влада. Існує нагальна потреба дослідити використання інтелектуальних методів для оцінки практичного застосування моделей і концепцій міського формування. З точки зору їхнього внеску в контекст стійких розумних міст, існує також потреба досліджувати кращі методи розуміння цих закономірностей і концепцій сталого міського формування за допомогою розумних додатків, щоб покращити ефективність сталого розвитку. Були й є зусилля в обох аспектах «інтелекту та стійкості», але жоден не досяг необхідного та очікуваного рівня, що перешкоджає систематичному перетворенню Ер-Ріяда на стале розумне місто, яке поєднує в собі цифрові комунікаційні технології та міський розвиток. з іншого – цілі сталого розвитку «стале формування міст». З іншого боку, стале розумне місто має власну концепцію, основні та вторинні виміри та показники. Міста, з іншого боку, не розумні, якщо вони не стійкі, і Ер-Ріяд не є винятком.
Коментарів немає
To comment you need to be logged in!